Nieuczciwa konkurencja

W działalności gospodarczej coraz częściej przedsiębiorcy spotykają się konkurencją sprzeczną z prawem lub dobrymi obyczajami. Jednym z najczęstszych czynów nieuczciwej konkurencji jest bezprawne wykorzystywanie wartościowych informacji gospodarczych.

Doradzamy naszym Klientom w zakresie wdrożenia ochrony przed naruszeniem tajemnicy przedsiębiorstwa. W tym zakresie nasze doradztwo obejmuje między innymi wprowadzenie mechanizmów ochronnych związanych z odejściem cennych pracowników i zabezpieczeniem posiadanej przez nich wiedzy o firmie.

Co istotne, prawo chroni jedynie tych przedsiębiorców, którzy podjęli działania w celu zabezpieczenia swoich informacji. Zgodnie z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji przedsiębiorcy przysługują prawne możliwości ochrony cennych informacji gospodarczych tylko wówczas, gdy wcześniej podjął on niezbędne działania w celu zachowania ich w poufności.

Doradzamy w zakresie kompleksowej ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa. Pomagamy zapobiegać ujawnieniu tajemnic, a w razie naruszeń - dochodzimy praw naszych Klientów zarówno w procesach cywilnych, jak i karnych.

Adwokat Warszawa

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy!Lub zadzwoń

607 163 863