Umowy i negocjacje

"Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę" - ta maksyma doskonale oddaje, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów na etapie zawierania umowy.

Zwykle podpisując umowę, jej strony (kontrahenci, współpracownicy) są w dobrych relacjach i nie myślą o ewentualnym sporze w przyszłości. Jednak sytuacje sporne w toku realizacji umów niestety się zdarzają i odpowiednio skonstruowana umowa jest decydująca, aby wyjść z nich obronną ręką.

Nasze usługi obejmują tworzenie od podstaw projektów umów dopasowanych do potrzeb naszych Klientów, opiniowanie stosowanych przez Klientów lub proponowane przez kontahentów wzorców lub projektów umów, a także uczestniczenie w negocjacjach.

Tworzenie umów

Doradzamy przy opracowywaniu projektów wszelkich umów cywilnoprawnych mających na celu nawiązanie, zmianę lub rozwiązanie stosunku prawnego. Świadczymy pomoc prawną przy konstruowaniu skomplikowanych pod względem prawnym kontraktów handlowych, pism, umów i innych aktów prawnych, sporządzaniu wzorców typowych umów.

Pomagamy w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań kontraktowych zabezpieczających interesy naszych klientów (kary umowne, dobrowolne poddanie się egzekucji, weksel in blanco, gwarancja bankowa i in.) oraz we wszystkich kwestiach związanych z zawieraniem, rozwiązywaniem i wykonywaniem umów cywilnoprawnych.

Analiza umów cywilnoprawnych

Przeprowadzamy analizę umowy, wskazujemy zagrożenia prawne związane z postanowieniami umów, doradzamy najwłaściwsze rozwiązania, dostosowane indywidualnie do potrzeb Klienta.

Wsparcie w negocjacjach

Na życzenie Klienta uczestniczymy również bezpośrednio w negocjacjach, tak aby na wypadek ewentualnego sporu, związanego z realizacją umowy, pozycja reprezentowanego przez nas kontrahenta była jak najmocniejsza. Udzielamy wsparcia również przy renegocjacji warunków umów, a także przy negocjowaniu ugód sądowych i pozasądowych.

Adwokat Warszawa

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy!Lub zadzwoń

607 163 863